Alternatív rizspuding

Készült: növényi tejekkel és sok szeretettel

Mostanában, egy kissé számomra szokatlan módon is, nagyon jól tud esni a rizs, bármilyen formában. Legyen az ragacsos, vagy egy jó kis rizottó, abszolút jöhet. Lényeg a lényeg, jó szaftosan készüljön, ugyanis a pergős rizs nem kifejezetten a kenyerem.

A minap azért eljutottam oda, hogy a sós rizsfogásokkal most egy darabig jól laktam, így egy fazék tejberizzsel találtam megkoronázandónak ezt az időszakot.

De hát, mint ahogyan az már azt hiszem, kezd rólam kiderülni, szeretek egyet csavarni a dolgokon. A café latte szerelmeseként nagy tejfogyasztó vagyok, emiatt is illik néha-néha beiktatnom a manapság olyannyira közkedveltté váló növényi italokat az étrendembe.

Ez a minden nemében krémes, sűrű rizspuding kókusztejjel és nagy kedvencemmel , étcsokoládés mandulaitallal készült, amit csak úgy jellemeznék, mint a legfinomabb kakaó mostohatestvérét.

A desszertünk pikánsságát a tiramisu jelleg és egy-két csepp (egy kupica 😉 ) barna rum adja. Laktóz- és gluténmentes, így növelve lehetséges fogyasztási körét az arra érzékenyek táborával is.

Alternatív rizspuding

Hozzávalók:

  • 200 g arborio rizs
  • 500 g Alpro étcsokoládés mandulaital
  • 400 g kókusztej
  • egy tasak tiramisu pudingpor
  • 100 g növényi tejszín
  • 2 ek barna cukor
  • 2 ek méz
  • 50 g barna rum

Elkészítés:

  1. Kimérjük a rizsünket. A legideálisabb választás mindenképpen az arborio, azaz rizottó rizs, magas nedvszívó képessége miatt, de természeten más rizsfajtából is elkészíthető a puding.
  2. Egy közepes méretű fazékban, közepes lángon feltesszük a rizst a mandulaital felével, és folyamatosan kevergetjük addig, míg a rizs fel nem szívta a folyadékot. Ekkor hozzáöntjük a mandulaital második felét is, majd ismételten addig kevergetjük, míg azt is felszívja. Ebben a fázisban már láthatóan kissé megdagadtak a rizsszemek.
  3. Felöntjük a rizst a kókusztejjel, majd alacsony lángon 10-15 percig hagyjuk főni, néha-néha megkavargatva. Ezalatt elkeverjük a tiramisu pudingport a növényi tejszínnel. Tiramisu pudingpor híján beválik a csokoládé puding is, amihez lefőzhetünk egy adag eszpresszót, azt is hozzáadva a növényi tejszínhez.
  4. Mikor megfőtt a rizsünk (az arborio rizs “al dente” állapotában a legkiválóbb, ami azt jelenti, nem teljesen főtt, egy kissé harapós), kis sugárban hozzá csurgatjuk a pudingalapot a rizses keverékhez, továbbra is folyamatosan kevergetve azt. Perceken belül besűrűsödik.
  5. Hozzáadjuk a barna cukrot, a mézet és a rumot. Én nem édesítettem sokat rajta, hiszen az étcsokoládés mandulaital alapvetően cukrozott. Azt gondolom, ez teljes mértékben ízlésfüggő, valamint akármilyen növényi ital (vagy akár boci tej) is használható, ekkor azért több cukrot igényel a desszertünk.

Bevallom, nem nagyon tudtam várni ezzel a finomsággal, így hát forrón, gőzölgőn neki láttam. Talán még a nyelvemet is megégettem vele, na ennyire hirtelen azért nem ajánlanám fogyasztani. Másnap hidegen, hűtőből kivéve mertem belőle egy adagot, így sem csalódtam ám benne. 🙂

Pro tipp:

Ha netalántán akad otthon egy kis amaretti, vagy bármilyen ropogós keksz, ne legyünk restek összetörni párat a rizspuding kedvéért. Ebben az esetben két nagy kanál tejszínhab sem hiányozhat az összképről.


Megosztás itt:

Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on print
Nyomtatás

Bejegyzések

Kávés panna cotta

Kávés panna cotta sós mandula sziruppal

Hát üdv újra itt! Sok-sok hét eltelt azóta a karácsonyias Csipkebogyós tarte óta, be kell látnom… Vannak ilyen összecsúszott, zsúfolt időszakok (építkezünk Morzsaföldén, khm), én

Pumpkin Spice szirup

Ez alkalommal először a blog életében, nem süteménnyel készültem nektek, hanem egy olyan édes csodával, amivel nem csak reggeli kávétokat, de bármely őszi, vagy akár

Szatmári szilvatorta

Itt vagyunk hát a csodálatos ősz közepén, ilyenkor egy picit mindenkinek jobban kedve támad valamilyen süteményt sütni, igazam van, vagy igazam van?  Van valami az

Facebook oldalam: