Mindjárt itt a Húsvét! Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem a Karácsony után a második kedvenc ünnepem ez. Úgy mindenestől, legyen az reggeli ágyból kilocsolás, készülődés, sütés-főzés, na és a kedvenc húsvéti szendvicsem, amit Fufi anyától jobban a világon senki nem készít.
Ilyenkor egy kicsit újra együtt van a család, és még az is fakanalat, habverőt ragad, aki egyébként nagyon ritkán. Hát még, ha meglátja, milyen húsvéti recepttel készültem én itt az Au pif-en….
Úgy veszem észre, a répatorta kis hazánkban is egyre nagyobb népszerűségnek örvend így Húsvét tájékán. Nekem régóta az egyik személyes kedvencem, a fűszerességétől teljesen odavagyok.
Van ugyan már egy jól bevált, mentes répatorta receptem itt a blogon, ez alkalommal egy picit “csavartam” a dolgokon, és megszületett a répatorta tekercs!
Aki szereti a piskótatekercset, ezt ki kell próbálnia, nincs mese. A klasszikus habkönnyű felvert piskóta helyett a répatorta egy igen tartalmas, ám mégis légies alternatíva. Töltelékként pedig olasz ihletéssel egy főzött túrókrém került a süteménybe, amit étcsokoládé forgácsokkal és citromhéjjal ízesítettem.
Mint a legtöbb idei receptemnél, ebben az esetben is egy egyszerűen, kevesebb idő befektetésével elkészíthető desszertet szerettem volna bemutatni nektek. A Stracciatellás répatorta tekercs mutatós, könnyed és ideális szereplője a húsvéti asztalnak.
Stracciatellás répatorta tekercs
- Elkészítés
- Sütési idő
- Teljes idő
- Adag
- 30 perc
- 12 perc
- 42 perc (+20 perc hűtés)
- 12 szelet
Hozzávalók:
A répatorta tekercshez:
- 120 g finomliszt
- 1/2 tk sütőpor
- 1/4 tk szódabikarbóna
- 1/4 tk só
- 1/2 tk fahéj
- 1/2 tk őrölt gyömbér
- 1/4 tk szerecsendió
- 3 tojás
- 130 g nádcukor
- 15 ml étolaj vagy szőlőmagolaj
- 180 g reszelt répa
A stracciatellás túrókrémhez:
- 370 ml tej
- 25 g vaj
- 100 g cukor
- 2 tojássárgája
- 20 g liszt
- 25 g keményítő
- 250 g túró
- 100 ml tejszín
- egy fél citrom héja
- 2 ek citromlé
- 30 g étcsokoládé reszelve
Elkészítés:
- Először elkészítjük a töltelék alapját. Ehhez egy kisebb lábasban melegíteni kezdjük a kimért tejet, vajat és a cukrot. Ezalatt egy kis tálban homogénné keverjük a sárgájákat, a lisztet és a keményítőt (ha nagyon sűrű, nehezen keverhető el jól, a lábas tartalmából adhatunk hozzá egy pár kanállal).
- Amint gőzölögni kezd a tejes keverékünk újra adunk belőle egy keveset a sárgájás keverékhez, amit, ha jól elkevertük, folyamatos kevergetés mellett hozzáadunk a tejes keverékhez. Sűrűsödésig keverjük. Akkor tudjuk, hogy megfelelően kiforrt a keményítőnk, hogy nagy, pöfögő buborékok törnek a pudingunk felszínére. Ekkor levesszük a tűzről, majd felszínét letakarva félretesszük, míg kihűl.
- Hozzáfoghatunk a piskóta elkészítéséhez. Előmelegítjük a sütőt 180 &-ra. Egy tálba kimérjük az összes szárazanyagot, kivéve a nádcukrot, amit kihabosítunk a tojásokkal. Amint fodros, halványsárga habot kaptunk, hozzáadjuk az olajat, majd ezzel is elkeverjük. Spatulával több részletben hozzáforgatjuk a száraz hozzávalókat a habhoz, majd egy sütőpapírral bélelt, lapos tepsibe öntjük a masszát. Elegyengetjük, és 10-12 percig sütjük. Amint aranybarnára sült, kivesszük és egy pár percig pihentetjük, majd sütőpapírostól feltekerjük, óvatosan, de szorosan.
- A krém befejezéséhez egy nagy tálba mérjük a túrót és a tejszínt, majd botmixerrel finom állagúra pépesítjük. (Ezt a lépést megspórolhatjuk, ha krémtúróval helyettesítünk). Hozzáadjuk a citromhéjat és levet, s végül a kihűlt pudingot. Kézi habverő segítségével jól elkeverjük, majd a kitekert piskótalapra kenjük a 3/4-ét. Ráreszeljük az étcsokoládét, s szorosan, a sütőpapír segítségével feltekerjük.
- A maradék krémmel és egy kis porcukorral, étcsokoládé forgáccsal díszíthetjük, majd egy kis pihentetés után fel is szelhetjük.
Pro tipp:
- Kis virág kiszúrókkal aranyos répavirágokat szúrhatunk ki a tekercs további dekorálására.